Soğuk Mezeler

Deniz Börülcesi

Mezelerin en faydalısı. Hele birde yanında rakı varsa !
Deniz börülcesinde; sodyum, potasyum, magnezyum, iyot, kükürt, kalsiyum, fosfor, demir, çinko, magnezyum ve de bakır gibi mineraller bolca bulunarak tüm vücut sağlığına yararlıdır.

Tzatziki

Türkiye’den, Yunanistan’a O Maestros ile tekrardan Türkiye’ye gelen lezzet. Hakiki süzme yoğurt ile taşköprü sarımsağının müthiş uyumu.

Patlıcan Salatası (Melitzanosalata)

En taze patlıcanların kömürün üzerinde közlenmesiyle ortaya çıkan nefis lezzet. Her yerde kendisini bulabileceğiniz, fakat bu kadar lezzetlisini bulamayacağınız bir meze.

Htipiti Biberli Üç Peynir Ezmesi

O Maestros’un en sevilenlerinden
Koyun, keçi ve inek peynilerinin çok acı olmayan yeşil biber ve sızma zeytinyağı ile yoğurulmasıyla hazırlanmaktadır. Türkiye’de Girit ezme olarak bilinmesine karşın içinde ceviz olmamaktadır. Yunanistan’ın bazı bölgelerinde kırmızı kapya biber ile yapılan Htipiti en çok tercih edilen mezelerimizdendir.

Köpoğlu

O Maestros’un en sevilenlerinden
Köpoğlu, özellikle Rumeli mutfağında yer alan bir meze çeşididir. Papaz mancası, patlıcan salatası, bağ mancası gibi değişik isimlerle de anılmaktadır. Patlıcan, kabak, süzme yoğurt ve dometes rendesi kullanılarak yapılır. Farklı yöntemlerle şekil verilen Köpoğlu tarifimiz, İskeçe (Xanthi) tarifiyle yapılmaktadır.

Atom

Misafirlerimiz tarafından ”alt tarafı yoğurt, üstü biber, ne var ki bunu yapmakta” diye adlandırılan, tadına bakıldığında ikinci porsiyon siparişini kesinlikle alan ATOM. Hakiki süzme yoğurdun en az bir saat dövülmesiyle elde edilen altlık ve Bilecik’in kırmızı biberinin muhteşem uyumu.

Bombay Pilaki

Meyhane’nin olmazsa olmazı ! İster sıcak, ister soğuk !

Bol Narlı Maydonoz Salatası

En taze maydanoz ve nar, Antakya nar ekşisi ve ince bulgur.

Chios Fava

Favamız orijinaldir. Bakladan yapmıyoruz. Nasıl mı? Sakız adasından getirttiğimiz gerçek fava bitkisinin soğan, dereotu ve zeytinyağıyla mükemmel uyumuyla ortaya çıkar.

Patates Salatası

Patates, hardal, kırmızı soğan, maydonoz.

Süzme yoğurt

Süzme yoğurt.

Kavun

Kavun

Ezine Tam Yağlı Beyaz Peynir (dilim)

Ezine Tam Yağlı Beyaz Peynir (dilim)