Meze & Deniz Mahsülleri

Yıllardır geleneksel tariflere uygun, özenle kendi mutfağımızda hazırladığımız meze ve deniz mahsüllerimizi isterseniz Selanik ve Arnavutköy şubelerimizde, veya paket servis aracılığla evinizin sofrasında tadabilirsiniz.
Levrek Marine
O Maestros’un en sevilenlerinden

Fileto olarak doğranan en az iki kiloluk Levreklerle yapılan ve soğuk servis edilen bir mezedir. Soğan, hardal, zeytinyağı, elma sirkesi ve limon suyu ile marine edilir.
Torik Lakerda

Mevsiminde avlanan en diri Torik balığının içi iyice temizlendikten sonra tuz ve buza basılarak hazırlanıp, sıvıyağ içinde paketlenmektedir.
Yağını süzdükten sonra yuvarlak kestiğiniz bir dilim soğanın üzerine lakerdayı koyarak az zeytinyağı ve az dereotuyla süsleyebilirsiniz.
Ahtapot Marine

Kuzey Ege’de avladığımız ahtapotlarımızı, Elazığ öküzgözü şarap, Taşköprü sarımsak, Erdek soğan, İtalyan beyaz balsamik sirke ile terbiye edip el değmeden sizler için cam kavanozlara koyuyoruz.
İsterseniz yağını süzüp soğuk olarak tüketebilir, isterseniz 8dk ızgara yapıp, zeytinyağı, kekik ve pul biber ile servis yapabilirsiniz.
Uskumru Çiroz Marine

Yerli Uskumru balığının tamamen geleneksel yöntemlerle işlenmesiyle elde edilen Uskumru çiroz marine sofralarınızı süsleyecek.
Htipiti (Biberli Peynir Ezmesi)
O Maestros’un en sevilenlerinden


Koyun, keçi ve inek peynilerinin çok acı olmayan yeşil biber ve sızma zeytinyağı ile yoğurulmasıyla hazırlanmaktadır. Türkiye’de Girit ezme olarak bilinmesine karşın içinde ceviz olmamaktadır. Yunanistan’ın bazı bölgelerinde kırmızı kapya biber ile yapılan Htipiti en çok tercih edilen mezelerimizdendir.
Tzatziki

Türkiye’den, Yunanistan’a O Maestros ile tekrardan Türkiye’ye gelen lezzet. Hakiki süzme yoğurt ile taşköprü sarımsağının müthiş uyumu.
Chios Fava

Favamız orijinaldir. Bakladan yapmıyoruz. Nasıl mı? Sakız adasından getirttiğimiz gerçek fava bitkisinin soğan, dereotu ve zeytinyağıyla mükemmel uyumuyla ortaya çıkar.
Atom

Misafirlerimiz tarafından ”alt tarafı yoğurt, üstü biber, ne var ki bunu yapmakta” diye adlandırılan, tadına bakıldığında ikinci porsiyon siparişini kesinlikle alan ATOM.
Hakiki süzme yoğurdun en az bir saat dövülmesiyle elde edilen altlık ve Bilecik’in kırmızı biberinin muhteşem uyumu.
Patlıcan Salatası
O Maestros’un en sevilenlerinden


En taze patlıcanların kömürün üzerinde közlenmesiyle ortaya çıkan nefis lezzet. Her yerde kendisini bulabileceğiniz, fakat bu kadar lezzetlisini bulamayacağınız bir meze
Narlı Maydanoz Salatası

En taze maydanoz ve nar, Antakya nar ekşisi ve ince bulgur
Fasülye Pilaki

Meyhane’nin olmazsa olmazı ! İster sıcak, ister soğuk !
Deniz Börülcesi
Mezelerin en faydalısı. Hele birde yanında rakı varsa !


Deniz börülcesinde; sodyum, potasyum, magnezyum, iyot, kükürt, kalsiyum, fosfor, demir, çinko, magnezyum ve de bakır gibi mineraller bolca bulunarak tüm vücut sağlığına yararlıdır.
Köpoğlu
O Maestros’un en sevilenlerinden

Köpoğlu, özellikle Rumeli mutfağında yer alan bir meze çeşididir. Papaz mancası, patlıcan salatası, bağ mancası gibi değişik isimlerle de anılmaktadır. Patlıcan, kabak, süzme yoğurt ve dometes rendesi kullanılarak yapılır. Farklı yöntemlerle şekil verilen Köpoğlu tarifimiz, İskeçe (Xanthi) tarifiyle yapılmaktadır.

Sıcak Mezeler